Zgromadzenie ogólne członków SUPP Gdańsk 14 marca 2018

4 marca 2018 r. odbyło się Walne zgromadzenie członków Poradni, na którym podsumowaliśmy całoroczną pracę i dokonaliśmy wyboru nowego Zarządu SUPP Gdańsk.

 

International Client Consultation Competition

W dniach 9-11 marca b.r. Olga Pulikowska i Michał Frela, członkowie Sekcji Prawa Karnego, reprezentowali SUPP UG podczas I National Client Consultation Competition 2018 organizowanego przez UPP KUL. Konkurs stanowił pierwszą w historii polską rundę międzynarodowego International Client Consultation Competition. Organizowany przez UPP KUL był wspaniałą okazją do sprawdzenia i rozwinięcia kompetencji „miękkich” z zakresu obsługi klienta kancelarii prawnej. Zadaniem Olgi i Michała było wcielenie się w rolę profesjonalnych prawników i przeprowadzenie rozmowy z Klientem, podczas której należało zidentyfikowac jego problem prawny oraz w przystępny sposób udzielić mu porady. Serdecznie dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie, a zwycięzcom życzymy powodzenia podczas etapu międzynarodowego!

Opublikowany przez International Client Consultation Competition na 31 grudnia 2015

 

Warsztaty- wadliwość oświadczeń woli /Street law/

W dniu 28.02.2018 r. w X LO członkowie SUPP przeprowadzili kolejną lekcję w ramach warsztatów prawnych organizowanych przez sekcję StreetLaw.

Pamela Kul i Patrycja Wantoch-Rekowska poruszyły tematykę wadliwości oświadczeń woli.

Kolejne zajęcia już 14 marca. Tym razem będą to tematy obejmujące tematykę prawa karnego.

   

Zapraszamy do współpracy w ramach Sekcji Street Law!

Sekcja Street Law

Wizyta studyjna członków SUPP UG w ZK w Sztumie

W dniu 27.02.2018 r., dzięki gościnności Dyrektora Zakładu Karnego i wsparciu Przewodniczącego VI Wydziału Penitencjarnego i Nadzoru nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku – Pana sędziego Jacka Zielińskiego, odbyła się niezwykle udana wizyta studyjna członków SUPP UG w Zakładzie Karnym w Sztumie.

Continue reading

Obowiązki wynikające z bycia współwłaścicielem samochodu /prawo cywilne/

Klientka jest współwłaścicielką samochodu osobowego, jednak nie użytkuje go i nie jest w jego posiadaniu. Jak to się przekłada na obowiązek posiadania ubezpieczenia OC? I jakie są skutki spowodowania wypadku komunikacyjnego przez współwłaściciela samochodu, w wypadku, gdy nie zawarto ubezpieczenia OC?

Continue reading

Karta Polaka a Karta stałego pobytu, możliwość kształcenia się przez cudzoziemca w Polsce /prawo administracyjne/

W związku z emigracją na tle zarobkowym, jeden z naszych Klientów pochodzenia ukraińskiego wraz z rodziną przeprowadził się do Polski. Ponieważ bardzo zależało mu na dostępie do edukacji skierował do nas dwa pytania – czy jego małoletnia córka może uczęszczać nieodpłatnie do polskiej szkoły? A po drugie, czy on sam może podjąć nieodpłatnie studia licencjackie, posiadając już tytuł magistra zdobyty na Ukrainie? Continue reading

Jadłospis w zakładzie karnym /prawa człowieka/

Klient umieszczony w zakładzie karnym cierpi na przepuklinę, cukrzycę oraz przewlekłe zapalenie trzustki. Choroby te są wynikiem wcześniejszego zamieszkiwania lokalu socjalnego bez dostępu do ubikacji i bieżącej wody. Według Klienta posiłki, które spożywa w zakładzie karnym nie są przygotowywane zgodnie z zaleceniami lekarza. Stąd pytanie – jak powinien wyglądać jadłospis w zakładzie?

Continue reading

Street Law: warsztaty prawne

W dniu 10.01.2017 r. dla uczniów X LO w Gdańsku odbyły się zorganizowane przez sekcję StreetLaw warsztaty prawne. Zajęcia poprowadziła koordynatorka sekcji – Sylwia Kondraczuk oraz nasz Sekretarz – Bartłomiej Krawczyk. Poruszyli tematy związane zarówno z prawem cywilnym, jak i karnym. Dzięki aktywnej grupie uczniów, udało się rozwiązać wspólnie kazusy dot. zdolności prawnej, zdolności do czynności prawnych, przestępstw ściganych na wniosek i kontratypów.

Dzięki uprzejmości p. Aleksandry Kozłowskiej współpraca między SUPP a X LO będzie kontynuowana również w kolejnym semestrze.

Dziękujęmy wszystkim za udział!

 

Przerwa w działalności SUPP

Informujemy, że z uwagi na sesję egzaminacyjną i przerwę międzysemestralną, dyżury nie będą odbywać się od 29 stycznia do 18 lutego 2018r.

Po tym okresie wznawiamy działalność i zachęcamy do kontaktu.

Opłata cmentarna a grób murowany /prawo administracyjne/

Rodzina Klientki wykupiła odpowiednie miejsce na cmentarzu i zbudowała grób murowany w celu pochowania w nim kilku członków rodziny. Powstał problem, czy tak wykupione miejsce należy opłacić raz, czy trzeba odpowiednio uiszczać opłatę za każdą pochowaną osobę co 20 lat.  Continue reading
« Older posts