XXII OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA UNIWERSYTECKICH PORADNI PRAWNYCH
 
UNIWERSYTET GDAŃSKI
 
21-23 LISTOPADA 2014
 

Ogólnopolskie Konferencje Uniwersyteckich Poradni Prawnych są inicjatywą, która została zapoczątkowana przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Pierwszy zjazd miał miejsce w Kazimierzu Dolnym w 2002 roku i od tamtej pory odbywa się cyklicznie dwa razy w roku. Tegorocznym tematem panelu otwartego konferencji jest:

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych w działalności uniwersyteckich poradni prawnych”.

W tym roku, po 9 latach przerwy, Konferencja ponownie odbędzie się w murach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. 

Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 listopada 2014 r. Pierwszego dnia będzie miał miejsce panel otwarty podsumowujący prace uniwersyteckich poradni prawnych w roku akademickim 2013/2014. Zostanie on poprzedzony dyskusją zgromadzonych uczestników i gości na temat funkcjonowania sekcji prawa pracy i ubezpieczeń społecznych na poszczególnych uniwersytetach. Kolejne dwa dni konferencji wypełnią panele szkoleniowe dla członków poradni oraz opiekunów.

Uczestnikami konferencji, w tym także paneli szkoleniowych, są przedstawiciele wszystkich 25 krajowych szkół wyższych na których działają studenckie poradnie prawne lub kliniki prawa.


PATRONI HONOROWI

 

MSMinister Sprawiedliwości RP

 MPiPS

Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz

PATRONI MEDIALNI

 
radio-gdansk
Radio Gdańsk istnieje od wiosny 1945 roku – początkowo jako stacja samodzielna, następnie oddział Polskiego Radia, który przygotowywał kilka godzin programu, by w pozostałym czasie retransmitować jedynie program ogólnopolski. W latach 80. przygotowywało i nadawało takie audycje jak: “Studio Bałtyk” (częściowo na wspólnej antenie z rozgłośniami w Koszalinie i Szczecinie), “Gdańsk zaprasza”, “Gdańska Agronomówka”, “Z boisk i stadionów”. Od 1993 roku Radio Gdańsk działa w formie spółki akcyjnej. 100% akcji spółki należy do Skarbu Państwa.Radio Gdańsk obecnie nadaje na częstotliwościach:UKF 103,7 MHz – m.in. Gdańsk-Gdynia-Sopot, Hel, Kaszuby, Kociewie, Powiśle (nadajnik główny);
UKF 102 MHz – Słupsk;
UKF 107 MHz – Wojsk k. Bytowa (Bytów, Człuchów, Chojnice);
UKF 106 MHz – Kwidzyn;
UKF 91,1 MHz – Skórowo (Łeba, Lębork).
Emisję na falach średnich (600 kHz, 1304 kHz) Radio Gdańsk zakończyło w latach 70. Przez krótki okres powojenny, program Radia Gdańsk był też nadawany na falach długich (224 kHz, 278 kHz). Historyczne częstotliwości UKF dla Radia Gdańsk to: 70,31 MHz oraz 67,85 MHz.

PARTNERZY

 Logo_1_FRUG
Celem Fundacji jest wspieranie działalności i rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Cel ten jest realizowany w formie pomocy rzeczowej i finansowej oraz poprzez współdziałanie
z jednostkami Uniwersytetu. Środki finansowe na realizację celu statutowego Fundacja pozyskuje głównie z działalności własnej oraz częściowo z dotacji i darowizn od instytucji, firm i przedsiębiorstw.

strona: www.facebook.pl/okupp2014